Jaki wybrać wózek szpitalny?

Wózki szpitalne do przewożenia bielizny zarówno czystej jak i zabrudzonej są podstawowym sprzętem wyposażenia personelu sprzątającego. Pozwalają one na szybki oraz łatwy transport bielizny oddziałowej.

Placówki medyczne to instytucje, które każdego dnia muszą lśnić czystością. Zatem personal świadczący usługi w zakresie sprzątania sal szpitalnych musi być wyposażony nie tylko w odpowiednie detergenty lecz także w sprzęt pomocny w sprzątaniu poszczególnych pomieszczeń.

Wózki do bielizny szpitalnej – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Wózek szpitalny to niezwykle istotny sprzęt, który musi być praktyczny w użytkowaniu. Podczas zakupu warto wybrać taki, który posłuży niezawodnie przez szereg długich lat.

Przy najprostszych wózkach składających się z jezdnych statywów na worki, warto zwrócić uwagę na ich trwałość oraz łatwość czyszczenia. Warto wybrać sprawdzony na rynku model, którego klapa łatwo się otwiera, a zawiasy są odporne na intensywną eksploatację. Może ona być otwierana ręcznie, niemniej znacznie praktyczniejszym oraz higienicznym rozwiązaniem jest klapa z pedałem nożnym.

Praktyczny i funkcjonalny wózek do szpitala

Obręcz wózka medycznego powinna być wyposażona w klipsy zaciskowe zabezpieczające przed ewentualnym zsunięciem się worka. Każdy wózek na odpady medyczne powinien być wykonany z materiału odpornego na silnie działające środki dezynfekujące.

Niezwykle ważną kwestią jest również łatwość przemieszczania wózka, jego sterowność oraz sprawność układu jezdnego. Ważna jest liczba oraz zwrotność kółek. Powinny one bez problemu pozwalać na łatwe manewrowanie oraz być wytrzymałe na duże obciążenia wózka. Szpitalne wózki mają zazwyczaj zmontowane cztery kółka, w tym dwa są zawsze wyposażone w blokady hamulcowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *