Jakie kolory wybrać do salonu?

Kolory w salonie odgrywają dużą rolę. Stworzą klimat, styl i charakter wnętrza. Kolory mają wpływ zarówno na nastrój człowieka, jak i na postrzeganie otoczenia. Dlatego warto poświęcić chwilę na tę kwestię podczas aranżacji wnętrza.

Salon jest miejscem odpoczynku i rozrywki, dlatego warto wybrać kolory, które będą temu sprzyjały. Nie każdy lubi kolor czerwony, więc również nie każdy będzie się czuł dobrze w salonie w barwach czerwieni. Jednak nie trzeba zawsze stawiać na spokojne i stonowane kolory. Można z wyczuciem i smakiem połączyć kilka kolorów i da to niespodziewany efekt, który wszyscy będą podziwiać. W ten sposób unikniesz nudy w urządzaniu wnętrz.

Intensywne kolory w salonie

Najbezpieczniejszą i najefektywniejszą opcją jest połączenie kolorów neutralnych z barwami intensywnymi. W ten sposób zachowujesz delikatne i spokojne barwy, takie jak biel, beż, szarość, które tworzą spokój i harmonię, a jednocześnie dodajesz wnętrzu energii i charakteru intensywnymi kolorami, takimi jak żółć, zieleń, granat. Należy jednak pamiętać o tym, że łączenie takich kolorów to łączenie intensywnych do neutralnych, a nie na odwrót. W ten sposób stworzysz salon, który nie przytłacza swoim wyglądem ani ostrością barw. Zyskasz za to ciekawe i piękne wnętrze. Doskonale wyglądają pomieszczenia w kolorach bieli i szarości, które mają np. fotel, obraz, dywan w kolorze intensywnej żółci lub ciemnej zieleni. Wnętrze zyskuje wówczas dużo świeżości i energii. Nie tylko intensywne barwy mogą stworzyć unikalne wnętrza. Jeśli nie lubisz mocnych kolorów postaw na pastele. Bardzo dobrze wyglądają w połączeniu z neutralną bazą. Dzięki temu zachowasz harmonię i delikatność we wnętrzu, a jednocześnie dodasz trochę koloru do otoczenia. Dzięki zachowaniu zasady intensywne kolory do neutralnych zyskujesz największą zaletę – możliwość różnorodnej aranżacji i zmiany akcentów kolorystycznych kiedy tylko chcesz odmienić swój salon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *