Oświetlenie w sypialni

Oświetlenie w sypialni pełni bardzo ważną funkcję. Dobrze dobrane potrafi odmienić każde wnętrze. Jednak jakie oświetlenie wybrać, aby nadać sypialni klimatu, a jednocześnie zachować jej funkcjonalność?

Wybór oświetlenia, lamp do sypialni bywa kłopotliwy. Na rynku istnieje wiele rodzajów oświetlenia i każdy służy innym celom i daje inny efekt. Biorąc pod uwagę barwę oświetlenia warto postawić na oświetlenie ciepłe. Jest delikatne i przytulne, tworzy ciepły klimat, przy którym najlepiej się odpoczywa. W przeciwieństwie do zimnego oświetlenia, które jest dość surowe, nie męczy wzroku.

Lampki nocne, wiszące i podłogowe

Sypialnia, niezależnie od swojej wielkości, jest takim pomieszczeniem, w którym nie musimy się ograniczać do wyboru tylko jednego oświetlenia. Można postawić zarówno na oświetlenie górne, boczne i ozdobne. Oświetlenie górne – wszelkie lampy wiszące – są rozwiązaniem bardzo funkcjonalnym. Równomiernie oświetlą pomieszczenie, dzięki czemu zyskamy światło w całej sypialni. Oświetlenie boczne, np. kinkiety, lampa podłogowa, będzie dobrym rozwiązaniem przy łóżku. Tworzy delikatnie oświetlenie w momencie, gdy nie potrzebujemy mocnego górnego światła np. leżąc w łóżku. Przy takim oświetleniu najlepiej się odpoczywa czy czyta książki. Z kolei oświetlenie ozdobne, jak sama nazwa wskazuje, służy celom ozdobnym. Można do tego wykorzystać paski ledowe, które umieścić można np. za ramą łóżka czy pod szafką, obrazem. Stworzy delikatną poświatę, która nada trójwymiarowości i podkreśli dany element wyposażenia. Oświetlenie ozdobne samo w sobie potrafi stworzyć bardzo przytulny i unikalny klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *