Rodzaje wózków szpitalnych na bieliznę

Wózki szpitalne do przewożenia bielizny są jednym z podstawowych elementów wyposażenia personelu sprzątającego placówki medyczne. Pozwalają one nie tylko na łatwy transport czystej i brudnej bielizny oddziałowej lecz także sprzętu jednorazowego.

Wózek szpitalny do przewożenia odpadów może być łączony z szafkami do bielizny lub stanowić oddzielny sprzęt przeznaczony wyłącznie do gromadzenia odpadów medycznych.

Wózki do bielizny szpitalnej – cechy praktycznego sprzętu

Wybór wózków do przewożenia bielizny szpitalnej, zarówno czystej jak i brudnej jest ogromny. Występują następujące rodzaje tego sprzętu:

– pojedyncze wózki medyczne na brudną bieliznę oraz odpady w postaci statywów na worki.

W przypadku tego sprzętu bardzo istotna jest trwałość oraz wytrzymałość statywu i klapy.Podczas wyboru takiego sprzętu medycznego warto zwrócić uwagę na układ jezdny. Zazwyczaj składa się on z czterech kółek, z których to dwa są wyposażone w blokadę hamulcową. Jest to wygodny sprzęt do zbierania oraz transportu oddzielnie brudnej bielizny lub innych odpadów.

– podwójne oraz potrójne wózki na zabrudzoną bieliznę lub odpady

W tym przypadku w jednym wózku połączone są dwa lub trzy statywy, co bez problemu umożliwia transport kilku różnorodnych materiałów.

– wózki medyczne koszowe na czystą bieliznę

Są to uniwersalne wózki, które mogą być bez problemu wykorzystywane nie tylko do przewozu czystej bielizny lecz również do jednorazowego sprzętu. Ich ogromną zaletą jest możliwość indywidualnej konfiguracji oraz ułożenia koszy w zależności od potrzeb

– wózki oraz szafki na czystą i zabrudzoną bieliznę

Jest to bardzo popularny układ do transportu zarówno czystej jak i brudnej bielizny. W tym przypadku czysta bielizna jest zamknięta w szafce wykonanej ze stali nierdzewnej lub trwałej płyty meblowej, natomiast na brudną bieliznę zamontowany jest z boku statyw do worka.

W ofercie dostępne są również inne kombinacje powyższych układów, w różnych wymiarach oraz konfiguracjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *