Szpitalne wózki do bielizny

Szpital to placówka, w której w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów musi być zachowana szczególna czystość. Wszystkie pomieszczenia muszą być każdego dnia solidnie posprzątane, aby nieustannie lśniły czystością.

Istotnym sprzętem pomagającym utrzymać czystość są specjalne wózki. Wśród wielu dużą popularnością cieszą się wózki do bielizny szpitalnej, które w znacznym stopniu ułatwiają życie osób codziennie sprzątających szpitalne sale.

Wózki szpitalne pojedyncze oraz podwójne

Sprzęt na czystą oraz brudną bieliznę lub inne odpady jest niezwykle ważnym wyposażeniem każdego oddziału szpitalnego. Wśród wielu oferowane są:

– pojedyncze wózki do przewożenia bielizny
– podwójne wózki do przewożenia bielizny.

Pierwsze z wymienionych wózków są zazwyczaj przeznaczone do zbierania oraz przewożenia brudnej bielizny lub odpadów w workach foliowych lub płóciennych. Wybierając wózek do przewożenia bielizny czy też odpadów, zawsze warto zwrócić uwagę na to, aby miał on stabilną konstrukcję, która powinna być wykonana z kwasoodpornej stali nierdzewnej. Ponadto każdy wózek szpitalny powinien być wykonany z materiału odpornego na działanie środków dezynfekujących.

Wózki do przewożenia bielizny zarówno pojedyncze jak i podwójne wyposażone są w pokrywy otwierane ręcznie lub za pomocą pedału nożnego. Masywne statywy umożliwiają zawieszenie różnej wielkości worków foliowych. Wyposażone są one w klipsy zabezpieczające przed zsunięciem się worka z obręczy statywu.

Każdy wózek do bielizny jest podzielony na dwie części: czystą” – w postaci zamykanej szafki do składowania tej bielizny oraz brudną, czyli statyw na worek na zabrudzoną bieliznę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *