Wózki szpitalne i ich funkcje

Dobrze wyposażony wózek szpitalny powinien stanowić nieodłączną część wyposażenia szpitalnego. Pozwala on na zachowanie porządku i czystości w szpitalu, a przecież to jest jeden z najważniejszych czynników, jakie powinien zapewnić szpital dla zdrowia pacjentów i swojego własnego bezpieczeństwa.

Wózki szpitalne i ich rodzaje
Ze względu na przeznaczenie wózków wyróżniamy: wózki do bielizny szpitalnej, wózki kuwetowe do dezynfekcji, wózki na odpady medyczne oraz kosze na odpady medyczne. Jak widzimy każdy wózek pełni swoją funkcję i niekoniecznie jest to funkcja zapewniająca szpitalną czystość. Każdy szpitalny przedmiot powinien mieć swoje miejsce. Dzięki takim wózkom z łatwością można je segregować i zachować porządek w obiekcie szpitalnym. Wózki do bielizny szpitalnej dzielą się na wózki szpitalne do bielizny czystej i brudnej. Trudniej o pomyłkę, gdy szpital posiada odpowiednie wyposażenie. Środki do dezynfekcji oraz przedmioty codziennego użytku w osobnych wózkach. Pacjenci mają lepsze samopoczucie, szybciej dochodzą do zdrowia i czują się bezpiecznie, gdy widzą dobra organizację. Dzięki dobremu wyposażeniu załoga szpitala również ma ułatwione zadanie.

Zachowanie odpowiedniej szpitalnej czystości i higieny jest niezbędne. Pobyt w szpitalu nie należy do najprzyjemniejszych wydarzeń w życiu człowieka, który często nie jest pewny jutra. Dlatego trzeba zrobić wszystko to, co niezbędne, aby pacjent podczas tego pobytu czuł się bezpiecznie i komfortowo widząc dobrą organizację pracy pracowników szpitala, niezbędny sprzęt i higieniczną obsługę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *